Uudised

USA kongressi delegatsioon akadeemias

kongress

Ameerika Ühendriikide Kongressi kolmeliikmeline delegatsioon esindajatekoja sisejulgeolekukomiteest külastas 28. juunil Sisekaitseakadeemiat.

Külastuse eesmärk oli tutvuda Baltic Computer Forensics Training Program (CFTP) koolitusprojektiga ning koolituse toimumiskohaga. Rahvusvahelise viieaastase küberkurjategijatega võitlemise koolitusprojekti toimumiskohaks on valitud Sisekaitseakadeemia ning seda korraldavad U.S. Secret Service ja National Computer Forensic Institute. Programmi esimene koolitus toimus akadeemias käesoleva aasta veebruaris. Lähemalt saab sellest lugeda SIIT.

Delegatsioon tutvus lisaks koolitusprogrammile ka Sisekaitseakadeemia, kui ainsa Eesti siseturvalisuse valdkonna õppekeskusega. Hea mulje jättis külastajatele meie simulatsioonikeskus ja erinevad virtuaalsimulatsiooni õppevõimalused, mida huvilised said ka ise järele proovida. 

Eesti külastus toimus 27.-29. juunil delegatsiooni suurema Euroopa ringsõidu raames, et tugevdada Ameerika Ühendriikide ja Eesti küberjulgeolekualast partnerlust. Delegatsiooni liikmed arutasid Tallinna visiidi käigus muuhulgas küberkoostööd Eesti erinevate ekspertide ja valitsusametnikega. 

“Eesti on kübervaldkonnas juhtivate riikide seas ja Ameerika Ühendriikide oluline partner,” ütles delegatsiooni juht ja USA esindajatekoja küberjulgeoleku ja infrastruktuuri kaitse allkomisjoni esimees Andrew Garbarino (vabariiklane New Yorgi osariigist). “Väärtustame oma visiidi ja arutelude olulist, kuidas meie kaks riiki saavad jätkata koostööd meie võrkude kaitsmiseks ning elutähtsate infrastruktuuri turvalisuse ja vastupidavuse tugevdamiseks.“

Delegatsiooni kuulusid ka Dave Joyce (vabariiklane Ohio osariigist) ja Rob Menendez (demokraat New Jersey osariigist), samuti Kongressi töötajad ja kontaktisikud. Delegatsioonist võttis osa ka USA Küberturvalisuse ja Infrastruktuuri Turvaagentuuri (CISA) rahvusvaheliste suhete asedirektori kohusetäitja Kaitlin Jewel.

Lisaks Sisekaitseakadeemia külastusele ja kohtumistele Eesti valitsusametnikega väisati veel NATO kollektiivse küberkaitse kompetentsikeskust ning kohtuti USA Kongressi rahastatud vahetusprogrammi Congressional Office of International Leadership (COIL) Eesti vilistlastega.