COVID-19 info
UUS!
- Igaüks saab aidata olukorra paranemisele kaasa. Igaühe panus on oluline, et koroonaviiruse leviku olukord jätkaks paranemist. Selleks peame jääma ka piirangute leevenedes ettevaatlikuks: liikuma rohkem õues, hoidma teistega turvalist vahemaad, vältima kogunemisi, hoiduma pidudest ja kandma siseruumides maski. Isegi väheste haigusnähtude korral tuleb minna testima ning haige või lähikontaktsena jääda koju.
- Kasuta HOIA mobiilirakendust, mis annab teada, kui oled inimeste seas liikudes olnud koroonaviiruse kandjaga lähikontaktis. Samuti võimaldab rakendus teavitada anonüümselt teisi enda nakatumisest. Rakenduse saab telefoni laadida Google Play või App Store’i kaudu. Rohkem infot leiad aadressilt hoia.me.
- Vaktsineeri esimesel võimalusel, et kaitsta nii ennast kui ka teisi. Vaktsineerimisaja broneerimine on avatud kõigile vähemalt 16-aastastele inimestele ning mai- ja juunikuu jooksul võimaldatakse igale soovijale vähemalt esimene vaktsiinidoos. Rohkem infot leiad leheküljelt vaktsineeri.ee.
- Märka abivajavat last. Kõikide klasside õpilased võivad sellest nädalast osaleda kontaktõppes. Koolivaheajani on üldhariduskoolides veel mõned nädalad. See ei ole pikk aeg, küll aga võib see olla paras aeg lapse probleemide märkamiseks ja sekkumiseks. Õigeaegne abi ja toe saamine on väga oluline lapse heaolu tagamiseks ja õpihuvi säilitamiseks. Juhised märkamiseks ja sekkumiseks leiad siit.
OLULINE TERVISEALANE INFO
- Täpsema info aktiivsete meetmete kohta riigis leiab valitsuse veebist: https://www.kriis.ee
- Testi esimesel võimalusel! Ka väheste haigusnähtude korral pöördu perearsti poole või helista numbril 1220.
- Lähikontaktsena püsi kodus! Kõik haigestunud isikuga lähikontaktis ehk vähemalt 15 minutit lähemal kui 2 meetrit olnud inimesed peavad jääma koju. Karantiini kestust saab lähikontaktne lühendada, kui ta teeb mitte varem kui 10. päeval koroonaviiruse testi ja selle tulemus on negatiivne või kui arst on tunnistanud ta nakkusohutuks.
- Käitu targalt ja vastutustundlikult ning hoia ennast ja teisi. Kanna maski!
- Parim viis haigestumist vältida on hoida distantsi teistest inimestest sõltumata kohast või olukorrast.
- Eelista asjaajamisel elektroonilisi kanaleid ja e-teenuseid. Korralda võimalikult suur osa oma asjaajamisest elektrooniliste kanalite kaudu (näiteks soorita pangatehingud internetis) – nii väldid asjatuid kontakte ja vähendad nakatumise riski. Haigusnähtude puhul püsi kindlasti kodus.
- Rohkem infot www.kriis.ee
TÖÖ- JA ÕPPEKORRALDUS
- Akadeemias on moodustatud meeskond kes saab regulaarselt kokku kord nädalas (vajaduspõhiselt ka tihemini) ja hindab olukorda ning annab tegevusjuhised.
- Õppuritele annavad jooksvalt infot e-posti teel õppekorralduse spetsialistid, kelle poole saab pöörduda ka tekkivate küsimustega.
- Akadeemia soosib kaugtööd. Kaugtööga seonduvad kokkulepped tehakse otsese juhiga. Tuletame meelde, et iga koosolekukutsega oleks kaasas ka Teamsi link võimalusega distantsilt liituda. Distantsilt töötamise puhul palume teha vastav märge ka Outlook kalendrisse.
KASUTA HOIA RAKENDUST
- Lae Google Play või App Store’i kaudu enda mobiiltelefoni alla laadida rakendus HOIA.
KONTAKTID JA SUHTLUSKANALID
- Kõige operatiivsemat infot jagatakse nii töötajatele, õppuritele kui ka partneritele e-posti teel. Küsimuste korral saab kirjutada aadressil kommunikatsioon [at] sisekaitse.eetabindex="-1".
- Õppuritele annavad jooksvalt infot e-posti teel õppekorralduse spetsialistid, kelle poole saab pöörduda ka tekkivate küsimustega.