Sisekaitseakadeemia pälvis peresõbraliku tööandja algmärgise
Sotsiaalminister Tanel Kiik ja rahvastikuminister Riina Solman andsid 25. novembril videosilla vahendusel toimunud tunnustusüritusel 62 tööandjale üle peresõbraliku tööandja märgised. Sündmusel tunnustati peresõbraliku tööandja algmärgisega 28 tööandjat, kes on läbinud eelhindamise ja koostanud järgnevateks aastateks tegevuskava organisatsiooni töökultuuri arendamiseks. Ka Sisekaitseakadeemiat tunnustati algmärgisega.
Programmis osalevad organisatsioonid pälvivad esialgu algmärgise. Peresõbraliku tööandja märgise programm kestab 1,5-3 aastat, misjärel väljastatakse organisatsioonile lõppmärgis, kas pronks-, hõbe- või kuldtasemel. Konsulteerimis- ja hindamisprotsess kätkeb endas tööelu erinevaid aspekte, alates värbamisest kuni töösuhte lõpetamiseni, hõlmates muu hulgas töötajate tunnustamist ja professionaalse arengu toetamist ning organisatsiooni hea töökeskkonna, suhtlemiskliima, organisatsioonikultuuri ja info liikumise tagamist.
“Otsustasime kandideerida programmi, sest hoolime oma töötajatest. Meie lõpetajad on tihti eesliinil, et tagada Eestis julgeolek ja turvalisus ning just sellistel elukutsetel on tagaliini ehk pere toetus ääretult oluline. Programmis osalemine annab meile oskused ja teadmised, mis aitavad hoida peresid ja tööperesid sõbralikult koos, võimaldades parimat mõlemale poolele,” sõnas Sisekaitseakadeemia rektor Marek Link.
Peresõbraliku tööandja märgise programmi on ellu kutsunud sotsiaalministeerium koostöös Civitta Eesti ASiga.